Egy háromszög oldalainak hossza 13,14, és 15 egység Számítsuk ki, mekkora a háromszögnek a 14 egység hosszúságú oldalhoz tartozó magassága?

Elvileg valamilyen Heron képletet kellene alkalmazni, de nem értem..
2012. márc. 27. 19:46
 1/2 BKRS ***** válasza:

A teruletet kell kiszamolni:

Egyreszt T=m*14/2

Masreszt T=(s*(s-13)*(s-14)(s-15))^(1/2)

s pedig a felkerulet, vagyis: s=(13+14+15)/2 = 21

Mindegy hogy szamolod ki a teruletet, ugyanannyit kell hogy kapj:

m*14/2 = (21*8*7*6)^(1/2)

m=12

2012. márc. 27. 19:49
 2/2 A kérdező kommentje:

Eltartott egy ideig mire sikerült értelmezni, de megvan és most már értem is kb.. , s a megoldás is kijött.

Köszönöm!

2012. márc. 27. 20:01