Egy egyenlő szárú háromszög alapja 20, szára 30 egység hosszú. Milyen távol van a súlypontja az oldalaktól?
légyszi a levezetést is írjátok le ha tudtok segíteni:)köszi
2010. nov. 15. 14:10
1/1 anonim válasza:
Ismert, hogy a súlypont a súlyvonalat a súlypont 2:1 arányban osztja, az oldalhoz közelebb van az 1, a csúcsnál van a 2. a súlyvonal hossza itt van leírva: [link]
száraktól: (1/3)*gyök(2*20^2+2*30^2-20^2)/2=5*gyök(22)/3= kb. 7,8174
alaptól: (1/3)*gyök(2*20^2+2*20^2-30^2)/2=5*gyök(7)/3= kb. 4,4096