Egy háromszög két oldala 5 és 3 egység hosszú, a harmadik oldalhoz tartozó súlyvonal 2,2 egység. Mekkora ez a harmadik oldal?

Aki tudja legyen szíves leírni a menetét, mert akárhogy próbálom, nem megy. köszönöm
2009. márc. 28. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

használj paralelogrammaszabályt azaz: az oldalak összege egyenlő az átlók összegével ez most úgy néz ki:

ha tükrözöl a felezőpontra h

2(3+5)=2*4,4+b

B=18-8,8=9,2

2009. márc. 28. 09:25
 2/2 anonim ***** válasza:

most látom h 2,2

akkor meg 2*8=4,4+b

b=16-4,4=11,6

bocs elszúrtam:$

2009. márc. 28. 09:27