A háromszög egyik oldalának hossza 90%-a a másiké 130%-a a harmadik oldal hosszának. Mekkorák a háromszög oldalai ha kerülete 9,6 cm?

2011. máj. 30. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
légyszi segítsetek!:M
2011. máj. 30. 22:06
 2/7 anonim válasza:

3,9 cm

3 cm

2,7 com

2011. máj. 30. 22:09
 3/7 A kérdező kommentje:

és az hogy jött ki?

elmagyaráznád hogy értsem?

2011. máj. 30. 22:12
 4/7 anonim válasza:

természetesen :)

szóva tudjuk, hogy a háromszög kerülete 9,6 cm

a 3szög kerületét így számoljuk ki: a+b+c=K(kerület)

A=130%

B=90%

C=100%

felírom rá az egyenletet:

130%/100+90%/100+100%/100=960/100

egyszerűsítek 100-al

azután osztok és kijön, hogy 1%=3

már csak visszahelyettesítek:

130%= 390(és ez nem cm!)

...a többi oldalt is

remélem érted, eléggé kifacsart logikám van :D

2011. máj. 30. 22:18
 5/7 anonim válasza:

most nézem, nem is kell baromkodni...

összeadod a százalékokat, egyenlővé teszed 9,6-al és kijön...

bocsi, az elöbb kicsit érthetetlenül írtam, lehet

2011. máj. 30. 22:23
 6/7 bongolo ***** válasza:

Kicsit más magyarázat:


130 százaléka valaminek azt jelenti, hogy 130/100 szorosa, vagyis 1,3 szorosa.

90 százaléka; 90/100 szorosa, vagyis 0,9 szerese


tehát:

a = 1,3 · c

b = 0,9 · c


K = a+b+c

9,6 = 1,3·c + 0,9·c + c

9,6 = 3,2·c

c = 9,6 / 3,2 = 3 (cm)

ezért

a = 1,3·c = 3,9 cm

b = 0,9·c = 2,7 cm

2011. máj. 30. 22:25
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2011. máj. 30. 22:36