Egy háromszög kerülete 27,6 cm. Mekkorák az oldalai, ha a b oldal 4/3 része az a oldalnak, a c oldal pedig 5/3 része a b oldalnak?

Ez a matek házim légyszíves segítsetek nagyon jó vagyok matekból, de ezt most nem értem. :/
2011. okt. 13. 21:56
 1/3 BKRS ***** válasza:

a+b+c=27,6

b=a*4/3

c=b*5/3 = a*4/3 * 5/3 = a* 20/9


a+ a*4/3 + a*20/9 = 27,6

a-t kiemelve

a*( 1 + 4/3 + 20/9 ) =27,6

Kozos nevezore hozve:

a*( 9/9 + 12/9 + 20/9 ) = 27,6

a* 41/9 = 27,6

Mindket oldalt szorozva 9/41 -del

a * 41/9 * 9/41 = 27,6 * 9/41

a=6,05853659

b= a * 4/3 = 27,6 * 9/41 * 4/3 = 8,07804878

c = 5/3 * b = 5/3 * 27,6 * 9/41 * 4/3 = 13,4634146

2011. okt. 13. 22:08
 2/3 A kérdező kommentje:
uristen nagyonköszi -_-"
2011. okt. 13. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:

BKRS válasza:


a+b+c=27,6

b=a*4/3

c=b*5/3 = a*4/3 * 5/3 = a* 20/9


Szias, legyél szíves magyarázd el, hogy miért szoroztál? Én laikusan így írtam fel: a=x, b=4,3x, C=4,3x/5,3

Szeretném megérteni, köszi

2011. okt. 14. 08:49