Ez a matek házim légyszíves segítsetek nagyon jó vagyok matekból, de ezt most nem értem. :/2011. okt. 13. 21:56
1/3 BKRS válasza:
a+b+c=27,6
b=a*4/3
c=b*5/3 = a*4/3 * 5/3 = a* 20/9
a+ a*4/3 + a*20/9 = 27,6
a-t kiemelve
a*( 1 + 4/3 + 20/9 ) =27,6
Kozos nevezore hozve:
a*( 9/9 + 12/9 + 20/9 ) = 27,6
a* 41/9 = 27,6
Mindket oldalt szorozva 9/41 -del
a * 41/9 * 9/41 = 27,6 * 9/41
a=6,05853659
b= a * 4/3 = 27,6 * 9/41 * 4/3 = 8,07804878
c = 5/3 * b = 5/3 * 27,6 * 9/41 * 4/3 = 13,4634146
2/3 A kérdező kommentje:
uristen nagyonköszi -_-"
2011. okt. 13. 22:12
3/3 anonim válasza:
BKRS válasza:
a+b+c=27,6
b=a*4/3
c=b*5/3 = a*4/3 * 5/3 = a* 20/9
Szias, legyél szíves magyarázd el, hogy miért szoroztál? Én laikusan így írtam fel: a=x, b=4,3x, C=4,3x/5,3
Szeretném megérteni, köszi