Hogyan bizonyítsam be számológép nélkül, hogy 1020304030201 négyzetszám-e vagy nem?

2012. márc. 26. 15:36
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

1020304030201 =


= 10^12 + 2*10^10 + 3*10^8+ 4*10^6 + 3*10^4 + 2*10^2 + 10^0 =


= (10^6)^2 + 2*10^6* 10^4 + (10^4)^2 + 2*10^2*10^6 + 2*10^4*10^2 + 2*10^0 *10^6 + 2*10^4*10^0 + (10^0)^2 + (10^2)^2 + 2*10^0*10^2 =


= (10^6)^2 + (10^4)^2 + 10^2)^2 + (10^0)^2 +

+ 2*(10^6*10^4 + 10^6*10^2 + 10^6*10^0 + 10^4*10^2 +10^4*10^0 + 10^2*10^0) =


=(10^6+10^4+10^2+1)^2

2012. márc. 26. 16:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen:)
2012. márc. 26. 18:58