Nem tudom hogyan kezdjek neki.(ax-5a+3 +4x=2a-1)

Nem a megoldás a fontos hanem az hogyan kell megoldani, de azért a megoldás is jöhet hátha abból is többet fogok megérteni. Kérem aki leírja az részletesen írja le mert dogát fogunk belőle írni és még az osztályba sincs senki se aki segíthetne mert senki se érti.

Válaszodat előre is köszönöm.


2012. márc. 25. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a paraméter olyan, mint egy SZÁM, csak éppen nem tudod mennyi.


Egyik oldalra rendezed azokat a tagokat, amiben van ismeretlen, vagyis "x". (még egyszer az "a" nem ismeretlen, hanem paraméter.)

ax+4x=2a-1+5a-3


Az x-es oldalon kiemeled x-et, a másik oldalon összevonsz, amit tudsz

x(a+4)=7a-4

a=-4 nem megoldás, mert 0 nem egyenlő -32-vel. Tehát leoszthatsz (a+4)-el

x=(7a-4)/(a+4)


A megoldás pedig az, hogy

ha a=-4, akkor nincs olyan x, ami kielégíti az egyenletet.

Minden más a esetén x=(7a-4)/(a+4)



Ha egy másik feladatban mondjuk az lenne, hogy

x(a-2)=2a-4


Akkor a megoldás az, hogy:

ha a=2, akkor minden x megoldás.

Minden más a esetén x=(2a-4)/(a-2)=2

2012. márc. 25. 13:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2012. márc. 25. 15:08