SÜRGŐS -- Hány harmincad?


EGYENLET:

14egész 1/2 - 2x+6 / 5 = 3x / 2 - 2x-14 / 3


HARMINCADOKRA ÁTVÁLTVA:

??? / ??? - 12x+36 / 30 = 45x / 30 - 20x-140 / 30

__________________________________________

/\

14egész 1/2 hány harmincad?


(a __ / 5: az 5 a törtvonal alatt van..)


2012. márc. 20. 14:51
 1/8 BKRS ***** válasza:
14egész 1/2 = 435/30
2012. márc. 20. 14:53
 2/8 BKRS ***** válasza:
Amugy nekem 611/45 jott ki eredmenynek.
2012. márc. 20. 14:54
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :))
2012. márc. 20. 14:54
 4/8 A kérdező kommentje:
ez nem a teljes egyenlet, csak egy része :)
2012. márc. 20. 14:55
 5/8 BKRS ***** válasza:

Ha viszont volt zarojelezes is:

14+ 1/2 - (2x+6) / 5 = 3x / 2 - (2x-14) / 3

akkor

x=7

2012. márc. 20. 14:55
 6/8 A kérdező kommentje:
jó, de ez nem a teljes egyenlet :)
2012. márc. 20. 14:58
 7/8 BKRS ***** válasza:
OK, kerultek egymast a beirasaink.
2012. márc. 20. 15:14
 8/8 A kérdező kommentje:
igen :D
2012. márc. 20. 16:01