MATEK - hogyan történt az egyenlet megoldásának egyik lépése?


feladat,inverz egyenletet felirni:


[link]


f(4) es pelda,utolso elotti.


addig világos:


yˇ3 = xyˇ3 + x


ezután kiemelést csináltak,de melyik részből? mert ha yˇ3 kiemelik akkor


yˇ3(x + x/yˇ3) lenne nem ?


2012. márc. 19. 19:33
 1/4 A kérdező kommentje:

megj.: az utolso Ln es egyenletse vilagos,


x = eˇy


x .ln = és itt az: y.ln e hogyan lett,nem ezt vittuk át?

2012. márc. 19. 19:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó:


y = e^x


ln y = ln (e^x) = x

––––––––


Ha x = e^y, akkor: ln x = ln (e^y) = y*ln e = y*1 = y, mert: ln e = 1

2012. márc. 19. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

y³ = x*y³ + x / –x*y³


y³ – x*y³ = x


y³*(1 – x) = x


y³ = x/(1 – x)


y = ³√(x/(1 – x))

2012. márc. 19. 21:13
 4/4 A kérdező kommentje:
koszi igy mar ertem ! :I
2012. márc. 20. 06:23