feladat,inverz egyenletet felirni:
f(4) es pelda,utolso elotti.
addig világos:
yˇ3 = xyˇ3 + x
ezután kiemelést csináltak,de melyik részből? mert ha yˇ3 kiemelik akkor
yˇ3(x + x/yˇ3) lenne nem ?
2012. márc. 19. 19:33
1/4 A kérdező kommentje:
megj.: az utolso Ln es egyenletse vilagos,
x = eˇy
x .ln = és itt az: y.ln e hogyan lett,nem ezt vittuk át?
2012. márc. 19. 19:39
2/4 anonim válasza:
Az utolsó:
y = e^x
ln y = ln (e^x) = x
––––––––
Ha x = e^y, akkor: ln x = ln (e^y) = y*ln e = y*1 = y, mert: ln e = 1
3/4 anonim válasza:
y³ = x*y³ + x / –x*y³
y³ – x*y³ = x
y³*(1 – x) = x
y³ = x/(1 – x)
y = ³√(x/(1 – x))
4/4 A kérdező kommentje:
koszi igy mar ertem ! :I
2012. márc. 20. 06:23