Mi ennek a megoldása, nekem sehogysem jön ki?


Egy kertben fákat ültettek egymástól távól. Minden fa körül háromféle virág egyike nyílik az év során. Az összes fa 2/3-a körül nyílik ibolya, 7/15-e körül hóvirág, és 1/3-a körül találunk pipacsot. Pipacs és hóvirág együtt a fák 1/10-e, pipacs és ibolya a fák 1/5-e, és hóvirág és ibolya pedig az összes fa 7/30-a körül nyílik. Össszesen 20 fa körül nyílik mindhárom.

Hány fa van a kertben?


Egyszerűnek tűnik, de akárhogy számoltam nekem negatív jött eredményül?


Vki tud segíteni vagy hibás a feladat?


köszi


2012. márc. 20. 15:52
 1/4 TJHooker33 ***** válasza:
Tölts ki egy Venn-diagrammot úgy, hogy a fák számát x-el jelölöd.
2012. márc. 20. 15:57
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom....

Megtudom oldani, de vmiért mindig negatív jött ki, és nem tudom mit nézhettem el 10x is.


Vagy rossz a feladat? Ezt szeretném megtudni

2012. márc. 20. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nekem kijött. ^^

Közös nevezőre hoztam, és kiszámoltam a csoportokat, így 28/30 jött ki. Tehát 2/30 = 20 fa. Vagyis 1/30=10 fa. Tehét 30/30 = 10X30, vagyis 300 fa. ^^

2012. márc. 20. 19:35
 4/4 A kérdező kommentje:
megtaláltam a hibát, zárójelet felejtettem le
2012. márc. 20. 20:08