Mi a megoldása ezeknek a matematikai feladatoknak?


[link]

Sürgős lenne. :/ Előre is nagyon szépen köszönöm


2012. márc. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

10)

legnagyobbtól lefele:


A,E, , ,D

C és B szerintem nem egyértelmű, nincs köztük semmi utalás melyik lenne nagyobb

2012. márc. 19. 16:53
 2/4 anonim ***** válasza:

12)

párhuzamos szelpk tétele:

kerestt háromszög magassága: x


2/x=3/0,5

x=1/3


T=a*m/2=1*1/3/2= 1/6

2012. márc. 19. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

13)


négyzetre emelés után:

(3x-5)*(4x-3)=3x-1

12x^2-9x-20x+15=3x-1

12x^2-32x+16=0


megoldod megoldóképlettel, majd visszahelyettesítéssel ellenőrzöl



másik:

négyzetre emelés után:

(3x-5)*(4x-3)<3x-1

12x^2-9x-20x+15<3x-1

12x^2-32x+16<0


kiszámolod ezt is megoldóképlettel, mintha egyenlőség lenne, és e két pontban metszi az x-tengelyt.

Mivel ugye ezt grafikusan célszerű megoldani.


És akkor kissebb akkor lesz amikor az x-alatt van a függvény

2012. márc. 19. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:

még az, hogy a 13nál kell ugye kikötés, hogy a gyök alatt nem lehet negatív a szám vagyis:


3x-5>=0 és 4x-3>=0

x>=5/3 és x>=3/4


vagyis alaphalmsaz: x>=5/3

2012. márc. 19. 17:05