Valaki segítene a levezetésben (matek)? (többi lent)


Az lenne a legegyszerűbb, ha levezetné valaki nekem :$ plíz.

cos (45°+ alfa) + cos (45°-alfa)


2012. febr. 23. 17:58
 1/1 BKRS ***** válasza:

cos (45+ a) + cos (45-a) =

= cos(45)cos(a) - sin(45)sin(a) + cos(45)cos(a) + sin(45)sin(a)

= 2 cos(45)cos(a) =

= 2 (√2/2)cos(a) = √2 * cos(a)

2012. febr. 23. 18:03