Arányszámítás hogyan van, ha 4:5:6 az arány és 180'[fok]os a szög egyszerüen vezessétek le?

2012. febr. 22. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:

4x + 5x + 6x = 180

15x = 180

x=12


4x=4*12=48°

5x=5*12=60°

6x=6*12=72°

Ellenőrzésként add össze, és ha összegük 180°, akkor jól számoltunk.

2012. febr. 22. 18:36
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez hogyan van?régen tanultam kb 4-5 éve és nem emlékszem.Egy háromszög belső szöge 38[fok] a másik két szög közül az egyik 22[fokkal] nagyobb minta a másik.Mekkork a belső szögek?

Levezetnéd?!Derengde valahogy nem jön ki.

2012. febr. 22. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

alfa = 38°

béta = x° (60°)

gamma = x+22° (82°)


x+38+x+22=180

2x+60=180

2x=120

x=60°


Ellenőrzés: Add össze a szögeket! Ha 180° számításom helyes!

2012. febr. 22. 18:53
 4/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm.az szerinted jó,hogy "2 cm és 4 cm és 5 cm es oldalú háromszög létezik?[<---- kérdés] és szerintem nem mivel a befogók négyzete és az átfogó négyzete egyenlő??[pitagorasz tétel] a^2 +b^2=c^2 szal 2^2+4^2=5^2?
2012. febr. 22. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt nem a Pitagorasz-tétellel kell vizsgálni, hanem a háromszögek egyenlőtlenségének tételével, mely értelmében bármely két oldal összege nagyobb, mint a harmadik oldal.


a = 4 cm

b = 2 cm

c = 5 cm

Vizsgáld meg mind!

a + b > c (4+2 > 5)

b + c > a (5+2 > 4)

C + a > b (5+4 > 2)


Ezen feltételek, ha teljesülnek, létezik a háromszög.

Ez esetben, mint látható:

6>5 => Igaz.

7>4 => Igaz.

9>2 => Igaz.

Létezik ilyen háromszög.

2012. febr. 22. 19:06
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.Maga egy okos tanult ember =)

Mondjuk énsem vagyok buta de ezt már vagy ritka rég tanultam és csak 3 as voltam mindig is matekból...kb minden dereng csak nem ugrik be sosem.

2012. febr. 22. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok. Nem vagyok eléggé tanult. Csak szeretem a matematikát.:D
2012. febr. 22. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez 10 évvel később is nagy segítség :D
2022. ápr. 15. 16:21