Fizika házimban segítenétek?

Ezt a feladatot nem értem, vki meg tudná oldani? FELADAT: A sárgaréz, vörösréz és cink ötvözete. A 39%-nál kevesebb cinket tartalmazó sárgaréz jól önthető, és hidegen is megmunkálható. Legfeljebb mekkora az ilyen sárgaréz sűrűsége, ha a cinké 7140 kg/m3(köbméter) a vörösrézé pedig 8930 kg/m3(köbméter)? a megoldása: sűrűség>/= (nagyobb v egyenlő)8135kg/m3 (köbméter)
2012. jan. 26. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyi a lényeg, hogy a sárgaréz összetevői 39% cink és 61% vörösréz.

Ha egy m^3(köbmétert) veszünk alapul, akkor a cink 39%-a 7140*0.39 = 2784,6 kg/m^3 illetve vörösréz 61%-a 8930*0.61 = 5447,3 kg/m^3.

Ha ezeket összeadjuk, akkor megkapjuk hogy 39%-os cinktartalom mellett a sárgaréz sűrűsége 2784,6+5447,3 = 8232 kg/m^3


(Halkan megsúgom, hogy ami a tankönyvek hátuljában van megoldás, az gyakran helytelen.)

2012. jan. 26. 20:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszi a megoldást! Nagyon sokat segítettél!:))) És mondták h nem mindíg jó, de mostmár kevésbé fogom nézegetni!:)
2012. jan. 27. 13:44