Hogy folytassam tovább? (matek)


Még mindig sok az ismeretlen. Állítólag a megoldás 10,6 cm.


[link]


2012. jan. 22. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Eddig nagyon jó most már csak össze kell tenni amiket ismerünk.

Az I-II.-be a jobb oldalra, ahol az s^2 van, oda helyettesítsd be az s^2 értékét az I.-ből.

Így: 136-36x+2x^2=m^2+36-12x+x^2

100-24x+x^2=m^2


Most az m értékét helyettesítsük be a II.-ből!

Így:

100-24x+x^2=100-x^2

24=2x^2

12=x^2

|x|=3,46

2012. jan. 22. 13:51
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdező elrontotta a II. részben, hogy tagonként akart gyököt vonni, ezért rossz lett a I.-II. is, ezáltal az első válaszoló nem vette észre, hogy nem úgy kell csinálni, ahogy csinálta. Ha a II. rész jó lett volna egy azonosság jött volna ki.

Észre kell venni, hogy a 14 cm még nem lett felhasználva.

X-et ki tudod számolni a II. egyenletből, aminek legyen ott vége, hogy m^2+x^2=100 és a III. egyenletből, ami úgy néz ki, hogy (6+(6-x))^2+m^2=14^2, tehát 144-24x+x^2+m^2=196.

A II. egyenletet behelyettesítve 144-24x+100=196.

Innen kiszámolod x-et, onnan m-t, onnan s-t.

2012. jan. 22. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban, elnézést nem vettem észre, hogy rosszul írta fel.
2012. jan. 22. 15:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 22. 18:13