Kaptam egy ilyen házit matekból de nemértem.

Ilyenre gondolok. f (x)=(x+1)+2 A szabályokat tudom de nemtudod mit min alkalmazzak amikor megpróbálom lerajzolni.

Kérek szépen valakit segítsen.


2012. jan. 22. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugye adott az f(x)=x függvény, ezt simán ábrázolod, ha szükséges. Az (x+1) azt jelenti, hogy X tengelyes NEGATÍV irányba(balra) tolod az egész függvényt 1-gyel. A +2 pedig azt jelenti, hogy az Y tengelyen POZITÍV irányba(felfelé) toljuk 2-vel az egész függvényt.

Le tudod ellenőrizni: x helyére behelyettesíted pl a 0-t, így kijön hogy 0-nál a függvény 3-at vesz fel. X=-3 esetén pedig a függvény 0-t vesz fel, tehát a függvény -3nál metszi el az X tengelyt.

2012. jan. 22. 12:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mostmár értem. Ha még olvasod pls ha eltudnád mondani hogy az a háztető (fordítottháztető) mi alapján lessz behúzva a hosszusága. És mikor nyitott és mikor zárt a vége?
2012. jan. 22. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Tessék? Milyen fordított háztető? És a függvénynek hol van magassága? :)


Ha tippelnem kellene, Te az abszolútérték függvényre gondolsz, annak van V alakja. De milyen magasságra gondolsz? Rakj képet vagy próbáld elmagyarázni, segítek szívesen. :)

2012. jan. 22. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb:

f(x)=(x+1)+2

zárójelfelbontás után:

f(x)=x+3

Az y tengelyt tehát +3-nál metszi és a meredeksége +1

2012. jan. 22. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy egyszerűbb, de nem mindig van lehetőség felbontani a zárójelet, és úgy bizony nem fogja megérteni mi merre hány méter. :)
2012. jan. 22. 12:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2012. jan. 27. 16:07