Hogy kell megkeresni a zérushelyet ; merevedekséget és azt hogy hl metszi? (lineáris függvény) valaki eltudná rendesen magyarázni? :/

2012. jan. 20. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
4/5 lett a tz-m ebből! :D még 2 éve! más fogalmam sincs! :DDD sorry...
2012. jan. 20. 20:34
 2/3 A kérdező kommentje:
és valaki aki tudna?
2012. jan. 20. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Látom téged szó szerint felizgat a matek...

Kicsit úgy érzem, hogy poénból írtad ezt a kérdést... Komolyan, még a csúcspontot kellett volna belekombinálni.


Amúgy ha komolyan gondoltad, és csak a helyesírásod van a béka segge alatt:


lineáris függvény: y = a*x + b, a és b tetszőleges számok lehetnek. Azért lineáris, mert ha ábrázolod, azaz egy síkon bejelölsz olyan pontokat, amiknek a koordinátái (x, y) alakúak, akkor ezek egy egyenesen lesznek.


A lineáris függvény meredeksége a. A zérushelye ott van, ahol a kifejezés értéke zérus, azaz ahol fentebb említett egyenes az x tengelyt metszi.

0 = ax + b,

-b = ax,

x = -b/a.

Az y-nal vett tengelymetszete ott van, ahol x = 0, azaz y = a*0 + b = b-nél.

A meredeksége pedig egyszerűen a.


Nem hiszem, hogy ez sokat segített, ha eddig nem értetted, de valami konkrétabb nem ártana, hogy mit nem értesz belőle pontosan. Esetleg írhatok ide példákat, amiket megpróbálhatsz megoldani, megírod meddig jutottál, aztán megpróbálok segíteni, hogy tudj tovább menni. Aztán ha egyszer-kétszer a végére érünk, akkor gyakorolnod kell.


Bár ugyanezt a matektanároddal, vagy valaki olyannal, akivel személyesen is találkozol, egyszerűbben eljátszhatnád.

2012. jan. 20. 20:43