Valaki segítene ábrázolni a következő függvényeket??


köszönöm szépen:))))


f(x+2)

f(x)+1

f(x-3)

-f(x)

f(x-3)+1


köszi:D


2012. jan. 15. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

No, egyszerűbb, ha leírom a szabályokat, és azok alapján megpróbálod magadtól megoldani... ha nem megy, segítek.


Ha adott az f(x) alapfüggvény, akkor...

... f(x-A) az f(x)-hez képest A egységgel el van tolva jobbra

... f(x+B) az f(x)-hez képest B egységgel el van tolva balra

... f(x)+C az f(x)-hez képest C egységgel el van tolva felfelé

... f(x)-D az f(x)-hez képest D egységgel el van tolva lefelé

... -f(x)-et úgy kapod, hogy f(x)-et tengelyesen tükrözöd az x tengelyre

... f(-x)-et úgy kapod, hogy f(x)-et tengelyesen tükrözöd az y tengelyre


A, B, C, D tetszőleges számok, ismeretlent nem tartalmazó kifejezések. A lépések egymással kombinálhatók/variálhatók, ekkor célszerű lépésenként haladni, mert minden "szabálynak" érvényesülnie kell.

2012. jan. 15. 13:04
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm:) nem tudnád lécci lerajzolni nekem? köszönöm

tiszta hülye vagyok a függvényekhez:S


köszi:D

2012. jan. 15. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell lerajzolni... nincs megadva, hogy mi az f(x).

Ha például meg lenne adva, hogy f(x) = x², akkor lehetne kezdeni vmit a dologgal, mert akkor

f(x+2) = (x+2)²

f(x)+1 = x²+1

f(x-3) = (x-3)²

-f(x) = -x²

f(x-3)+1 = (x-3)²+1


De mivel nincs ilyesmi megadva, nem tudok rajzolni. Egyébként ha függvényt szeretnél rajzoltatni, javaslom a wolframalpha.com weboldalt.

2012. jan. 15. 13:46
 4/5 A kérdező kommentje:

oké köszi:D

csak azért kérdezem, mert vizsgán ezeket kellett berajzolni valahogy:D


köszi:D

meg is lesem azt az oldalt:D

2012. jan. 15. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt tábálzatba tök könnyű kiszámolni

jelölj ki 3 számot /2 0 -2 /

x helyére be bírod írni és a az eredmények kijönnek és meg is van.. /ábrázolni si tudod/

2012. jan. 15. 14:54