Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. -es matek függvény ábrázolása?

9. -es matek függvény ábrázolása?

Figyelt kérdés

Távoktatásban tanulok, és néha elakadok. A feladat:

ábrázolja az f:(-2,4)---->R,x---->egykettedX+2függvényt.

Gondolom koordináta rendszerben kell bejelölni, a számokat is tudom hogy hogy kell, csak azt nem értem, hogy mi az az R? Ez két külön függvény? Illetve táblázatot is kell készíteni hozzá? Nagyon nem értem, ha ezt elmagyarázná valaki nagyon hálás lennék, 4 ilyen feladatom van, de ha az elsőt megértem, sikerülni fog a többi is. Nagyon fontos lenne, a héten le kell adnom.


2010. okt. 19. 19:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem is zárójel van ott, hanem ilyen kifelé álló zárójel.
2010. okt. 19. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

y=1/2x+2


a +2 az, ahol az y (függőleges) tengelyt metszi. Az 1/2 a meredekséget jelöli, annyit teszi, hogy 1-et jobbra, kettőt fel. Felmész az Y tengelyen kettőt, aztán onnan egyet jobbra, kettőt fel, egyet jobbra, kettőt fel. Kapsz egy egyenest. Nos a másik fele, hogy a Df -2,4 intervallumon, vagyis a -2-nél az x tengelyen nem húzod tovább, és 4 nél se húzod tovább. Remélem jól értelmeztem a feladatot.

2010. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam. kettőt jobbra, egyet fel. Nem tudom ezt az egész sz*rt átlátni így leírva.
2010. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2010. okt. 19. 20:59
 5/5 anonim válasza:
Deriválsz és kész:D. Na jó, ez vicc volt, jól mondta az előttem szóló.
2010. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!