Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem egészen értem, hogy most...

Nem egészen értem, hogy most mi lehet a hiba, megnéznétek hogy jól oldottam e meg (matek)?

Figyelt kérdés

Nem egészen értem, hogy most mi lehet a hiba, megnéznétek hogy jól oldottam e meg?


Feladat:

[link]


Elsőként kikötöttem, hogy a nevező nem lehet nulla:

^3√(x^2-5) /=/ 0

x^2 /=/ 5

|x| /=/ √5


A felső szerintem maradhat mert pozitív és negatív is lehet egyaránt. Elvégeztem az egyenletet:

x^2+x-5 = -x^2+5

2x^2+x-10 = 0

x(1)=2

x(2)=-2,5


A feladat azt kéri, hogy az egész számok körében vizsgáljuk meg az egyenlőséget, ezért a 2 maradhat már csak. Behelyettesítéssel jó, viszont a wolframalpha azt dobja rá, hogy nincs megoldása pedig a 2-vel kijön (sőt a -2,5tel is, csak hát az nem egész szám).

Hol ronthattam el a feladatot?


2012. jan. 11. 16:00
 1/4 BKRS ***** válasza:
Nem rontottad el, csak a Wolframnal a gyokvonas FUGGVENY akarhanyadik gyok eseten csak nemnegativ szamokra ertelmezett, es a megoldasban negativ szam van a gyokjel alatt. Ha megnezed a grafikont latszik, hogy csak addig rajzolja amig a harmadik gyok alatt nemnegativ szam van.
2012. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BKRS ***** válasza:
Ja es meg annyi, hogy nem a te altalad beirt formanal kell nezni, hogy negativ-e, hanem a Wolfram altal megadott alternativ format.
2012. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rontottad el sehol. Én is ugyanúgy csináltam, és a GeoGebra ábrával is ezt hozza:

[link]

Nem tudom a Wolfram miért téveszt. Lehet, hogy 1/3 kitevővel beírva ott is jó lenne.

2012. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem én hibáztam :D
2012. jan. 11. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!