Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi lehet ezeknek a feladatokna...

Mi lehet ezeknek a feladatoknak a megfejtésük?

Figyelt kérdés

1, A „beszél” szó szinonimája utaljon a foglalkozásra!

Pl.: Hogyan beszél a molnár-> darálva. [Ezt nem tudom: Hogyan beszél az asztalos?] 2, Összetett szavak közös elő-, ill. utótagját keressük.

Pl.: óraőr ( torony lesz a megfejtés). Toronyóra, őrtorony.

Országfa (alma lesz a megfejtés). [Ezt nem tudom: macskapótlék.] 3, Hogyan halnak meg a különböző foglalkozású emberek?

Pl.: a házmester -> beadja a kulcsot.A kertész- > fűbe harap. A légtornász-> feldobja a lábát. [Ezt nem tudom: bányász]. 4, A megadott szó elé és mögé is lehet szót illeszteni úgy, hogy mind a két esetben összetett szó keletkezzen. A,óra; B,tűz; C,víz; D,lámpa; E,mű; F,szem; G,ló. 5, A szóhatárok eltörlésével új értelmes szavak keletkeznek." pl: mesterséges katasztrófa (művész); evőeszközt tisztít (villamos); [Ezt nem tudom: tyúkól.]



2011. dec. 15. 14:47
 1/7 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm. :)
2011. dec. 15. 14:49
 2/7 anonim ***** válasza:
bányász: alulról szagolja az ibolyát? :-)
2011. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az inkább a kertészhez lenne jó, de amúgy jó megközelítés. :D
2011. dec. 15. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
macskapótlék: macskanyelv-nyelvpótlék, a megfejtés tehát: NYELV
2011. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bányász halála: 1. föld alá került

de igazából én is az alulról szagolja az ibolyát-ra szavazok

2011. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. feladathoz asztalos beszélhet: nyersen, darabosan


4. feladathoz


torony - óra - torony vagy nap -óra - lánc

futó - tűz - hely

álló - víz - óra

elem - lámpa - búra

élet - mű - hely

üveg - szem - üveg vagy macska - szem - ellenző

vad - ló - szerszám


5. feladat


Itt sem tudom a tyúkólat, de ha nem ugyanaz vagy, mint, aki ma kiemelte a kérdését, ami az 5. feladatot tartalmazta, akkor a villamos-hoz írt megfejtést javítottam ott.

Ha javítjátok a feladatot, légyszi, írd meg a tyúkólat, mert kíváncsi vagyok. Én ebben csak egy egyszerű összetételt látok.

2011. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. kérdésnél nem egyértelmű, hogy ugyanazt a szót kell elé és mögé is raknod, vagy nem.


ha ugyanaz a szó, akkor a lámpaelem - elemlámpa; állóvíz, vízálló értelemszerűen mehet. A 93% -os mind én voltam... :D

2011. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!