1. 2 szám összege 2250. Egyiknek 12% egyenlő a másik 18%-val.
2. Melyik az a szám amelynek 4-szerese 2-vel kisebb, mint a nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa?
Még azt leirnám hogy ált. 7-kes vagyok. Elöre is köszönöm aki segit nekem.
2011. márc. 22. 15:07
1/2 A kérdező kommentje:
sürgös lenne!!
2011. márc. 22. 16:05
2/2 anonim válasza:
1. Legyen a két szám a és b, Ekkor az egyenlet:
a+b = 2250
a*0,12 = b*0,18
Ez egy egyenletrendszer
Elsőből kifejezed a-t: a = 2250-b
behelyettesíted a másodikba
(2250-b)*0,12 = b*0,18
És ezt az egyenletet kell megoldani, megkapod b-t, utána megkapod a-t is
2. Legyen a szám x
4x + 2 = 3*(x+3)
Itt arra kell figyelni, hogy ha kisebb, akkor nem kivonni kell a kettőt, hanem hogy egyenlő legyen hozzáadni.
Ezért a bal oldal 4x+2 a jobb oldalon pedig a nála 3-mal nagyobb szám x+3, ezt kell szorozni 3-al.