Mi a megoldása az alábbi feladatoknak, hogy kell megoldani?


1. Ági, Bori és Cili egy sportversenyen első, második és harmadik helyezést ért el. A verseny után ezt mondták közös barátjuknak:


Ági nem lett első. Bori nem lett második. Cili nem lett sem első, sem harmadik.


Ezek után elárulták, hogy a három állításból csak egy igaz.


Melyik lány hányadik lett a versenyen?


2. Egy libát egy bagolyért és két sünért lehet elcserélni.

Két bagoly egy libát és egy sünt ér.


Hány sünért lehet elcserélni egy baglyot?

Hány sün és egy libát?


3.A gólya, a kacsa, a kismadár és a béka beszélgetnek:

- Milyen szépen süt a nap! Ideje reggelizni. – állapította meg Pintyő.

- Én is éhes vagyok! – szólt Tádé.

- Hű, akkor meneküljünk! –kiáltott fel Titi.

- Én inkább fürödni megyek. – dünnyögte Matyi.

Találd ki a párbeszéd szereplőinek a nevét!


4.Egy versenyről négy gyerek így számolt be :

András: Béla lett a győztes . Béla: Csongor lett a győztes Csongor: Nem én lettem a győztes . Dani: Sajnos nem győztem .

Három állítás hamis, egy igaz . Ki lett a győztes?


2011. jan. 15. 17:50
 1/3 A kérdező kommentje:

ill van mégegy:

Egy parasztnak át kell vinni a folyón egy farkast, egy kecskét és egy és egy káposztát. A csónak olyan kicsi hogy csak a paraszt ülhet bele és mellé még csak a farkas vagy csak a kecske vagy csak a káposzta fér el.

Hogyan kelhetnek át a folyón hogy a kecske ne egye meg a káposztát a farkas pedig a kecskét ? A paraszt ezt csak úgy tudja megakadályozni hogy nem hagyja őket ugyanazon a parton egyszerre.

2011. jan. 15. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:

A mégegy ősrégi:

Átviszi a kecskét, vissza.. átviszi a farkast.. VISSZAHOZZA a kecskét, átviszi a káposztát, vissza.. átviszi a kecskét.

2011. jan. 15. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Vizsgáljuk meg a 3 esetet:

jelölés...n= azt jelenti, hogy nem egyenlő.


I eset, feltételezzük, hogy Ági mond igazat.

Ági n= 1

Bori = 2

Cili = 1 vagy 3


II eset, feltételezzük, hogy Bori mond igazat.

Ági = 1

Bori n= 2

Cili = 1 vagy 3


III eset, feltételezzük, hogy Cili mond igazat.

Ági = 1

Bori = 2

Cili = 2


Ha megfigyeled a II eset hibás mivel nincs második helyezés. A III eset is hibás mivel nincs harmadik helyezés. Így csak az első eset a lehetséges. Így hát a megoldás: Cili lett az első, Bori a második és Ági a harmadik.


2. jelölés: liba=l, bagoly=b, sün=s


l=b+2s => b=l-2s

2b=l+s


2b=1+s

b=1-2s


Az elsőből kivonod a második egyenletet:

b=3s Azaz egy baglyot három sünért lehet elcserélni


Továbbá mindkét egyenletből kifejezed az s-et:

2s=l-b / *2

s=-l+2b


4s=2l-2b

s=-1+2b

Összeadjuk a két egyenletet:

5s=l Azaz 5 sün ér egy libát


3. Először megszólal a kismadár, kinek neve Pintyő. Utána megszólal a gólya kinek Tádé a neve, hogy Ő is éhes. Erre a béka kinek Titi a neve, megijed mivel a gólya békát eszik, ezért ő elhúzza a csíkot. A kacsának Matyi a neve.


4. Ugyan úgy kell eljárni, mint az első feladatnál. Feltételezzük sorban, hogy egyszerre csak az egyiknek van igaza...bocsi,késő van nincs kedvem megoldani.


Remélem tudtam segíteni...

2011. jan. 16. 00:48