Hány oldalú sokszögnek van annyi átlója, mint ahány oldala?

2011. dec. 7. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötszögnek

Az átlók száma egy sokszögben: n·(n-3)/2


n*(n-3)/2 = n /*2

n*(n-3) = 2n

n^2-3n = 2n /+3n

n^2 = 5n /:n

n = 5

2011. dec. 7. 20:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönööm :))
2011. dec. 7. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az 1., 3. és 4. sor végén a sor végén lévő / jel utáni dolgok már nem a számolás részei, csak leírtam, hogy melyik sorral mit csináltam.
2011. dec. 7. 20:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, köszi ^^
2011. dec. 7. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: Ismeretlennel soha nem osztunk, helyette kiemelünk. Vagy ha mégis osztottunk, akkor oda kell írni, hogy miért nem lehet az ismeretlen 0.

Ennél a levezetésnél az hiányzik, hogy n nem= 0, mivel n eleme N+.

2011. dec. 7. 21:43