Matek: szorzattá alakítás? (9. es vagyok)


x^2+6x-8=

x^2+4x-4


Akettő között törtvonal van csak nem tudom, hogyan tudnám leírni:$

tehát: xnégyzet+ 6x - 8 per xnégyzet + 4x - 4

valaki tudna segíteni? előre is köszönöm!:))


2011. dec. 4. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól írtad le? Ezeket nem lehet szorzattá alakítani... Ellenben, ha megcserélnéd a + és a - jeleket...
2011. dec. 4. 12:13
 2/3 A kérdező kommentje:
nem nekem kell hanem húgomnak, így van leírva a füzetébe, ha fordítva van tudsz segíteni?:)
2011. dec. 4. 12:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha fordítva van, akkor igen.

x^2 - 6x + 8 = (x-4)(x-2)

x^2 - 4x + 4 = (x-2)^2

Tehát x-2-vel lehet majd egyszerűsíteni, és marad a:

(x-4)/(x-2)

2011. dec. 4. 12:56