x^2+6x-8=
x^2+4x-4
Akettő között törtvonal van csak nem tudom, hogyan tudnám leírni:$
tehát: xnégyzet+ 6x - 8 per xnégyzet + 4x - 4
valaki tudna segíteni? előre is köszönöm!:))
2011. dec. 4. 12:04
1/3 anonim válasza:
Biztos, hogy jól írtad le? Ezeket nem lehet szorzattá alakítani... Ellenben, ha megcserélnéd a + és a - jeleket...
2/3 A kérdező kommentje:
nem nekem kell hanem húgomnak, így van leírva a füzetébe, ha fordítva van tudsz segíteni?:)
2011. dec. 4. 12:34
3/3 anonim válasza:
Ha fordítva van, akkor igen.
x^2 - 6x + 8 = (x-4)(x-2)
x^2 - 4x + 4 = (x-2)^2
Tehát x-2-vel lehet majd egyszerűsíteni, és marad a:
(x-4)/(x-2)