feladat:
25a^2-50ab+25b^2-c^2-2cd-d^2=
(5a-5b)^2+(c-d)^2=(5a-5b+c-d)(5a-5b+c-d)=(5a-4b+c)(5a-4d+c)
2011. nov. 16. 22:09
1/6 Tom Benko válasza:
A második egyenlőségjel és az utána következők nem kellenek. Gondolom, 9. osztály, ott pedig nem mondják el, hogy a^2+b^2 hogyan bontható fel. Ja, és (c+d)^2, emelj ki pontosan előjelet! Gyakori hiba, tessék figyelni rá.
2/6 anonim válasza:
A legegyszerűbb, ha az eredményül kijött szorzatot felbontod, és ha az eredmény egyezik a kiinduló kifejezéssel, akkor ügyi voltál. :-)
3/6 A kérdező kommentje:
thx. megvan az eredmény.
Még 1 kérdés:
ebből (x-y)(x+y)+(x+y) hogy lesz ez:(x+y)(x-y+1) ?
2011. nov. 16. 22:22
4/6 anonim válasza:
Sajnos e kérdező eredményével nem jönne ki. Ezt kellene megérteni:
5/6 anonim válasza:
22:22 -es kérdéshez:
(x+y) ki van emelve
6/6 anonim válasza:
(5a-5b)^2+(c-d)^2=25a^2-50ab+25b^2=c^2-2cd+d^2
de hogy innen merre...:D