Szorzattá alakítás. Jól csináltam? Ha nem, akkor mi a hiba?


feladat:

25a^2-50ab+25b^2-c^2-2cd-d^2=

(5a-5b)^2+(c-d)^2=(5a-5b+c-d)(5a-5b+c-d)=(5a-4b+c)(5a-4d+c)


2011. nov. 16. 22:09
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
A második egyenlőségjel és az utána következők nem kellenek. Gondolom, 9. osztály, ott pedig nem mondják el, hogy a^2+b^2 hogyan bontható fel. Ja, és (c+d)^2, emelj ki pontosan előjelet! Gyakori hiba, tessék figyelni rá.
2011. nov. 16. 22:14
 2/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha az eredményül kijött szorzatot felbontod, és ha az eredmény egyezik a kiinduló kifejezéssel, akkor ügyi voltál. :-)
2011. nov. 16. 22:16
 3/6 A kérdező kommentje:

thx. megvan az eredmény.

Még 1 kérdés:

ebből (x-y)(x+y)+(x+y) hogy lesz ez:(x+y)(x-y+1) ?

2011. nov. 16. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos e kérdező eredményével nem jönne ki. Ezt kellene megérteni:

[link]

2011. nov. 16. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

22:22 -es kérdéshez:

(x+y) ki van emelve

2011. nov. 16. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

(5a-5b)^2+(c-d)^2=25a^2-50ab+25b^2=c^2-2cd+d^2


de hogy innen merre...:D

2011. nov. 17. 10:59