Szorzattá alakítás! Segítség!?


Nem értem ezeket, hogy hogyan lesz pl.: (2) a kettő zárójelben a hatvány kitevőt jelenti, csak sajnos itt nem lehet felső indexet írni :S


c(2)-7c+12=(c-4)(c-3)

b(2)+5b+6=(b+2)(b+3)


ilyesmi feladatokból van egy rakás házim, ill. írok hétfőn, de nem értem... :-(


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2010. nov. 7. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy a tankönyvben nincs semmi (sokszínű matematika)...:S


Ezek pedig a feladat-gyűjteményünkben vannak...

2010. nov. 7. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem ez úgy van , hogy;

ha a zárojelben összeszorzod egymással mindent, úgyhogy

(c-4)(c-3) akkor kijön az, hogy c(2)-7c+12 szóval ha mindent mindennel beszorzol... c*c=c(2) ,c*-3c=-3c, -4*c=-4c, -4*-3= 12

tehát összevonod a -3c és a -4c az lesz -7c

és akkor megvan , hogy c(2)-7c+ 12


ezeknek a feladatoknak annyi a lényege , hogy felbontsd normálisan a zárójeleket... illetve tanultátok a szabályokat is, nem? meg van olyan amikor kikell emelni, azt tanultátok?

2010. nov. 7. 11:53
 3/8 anonim válasza:

Szia.

Ez nagyon egyszerű feladat.

(Amúgy a négyzetre emelést ^ ezzel jele szoktuk jelölni a gépen)

c^2-7c+12=(c-4)(c-3)

Elsőként botntsuk fel a záró jeleket a jobb oldalon. (Amúgy mindegy melyik oldalra van írva a záró jelezés)

itt egy pl hogy kell (a+b)*(c+d)=a*c+a*d+b*c+b*d

(c-4)*(c-3)= c^2-3c-4c+12=c^2-7c+12

Helyettesítsük vissza

c^2-7c+12=c^2-7c+12

így azonosságot kapunk.

Ezért c gyakorlatilag az egész R halmaz lehet.(vagyis bármilyen szám!)

A másodikra is ezt kapod.

Ha nem azonosságot kapsz akkor miután felbontod a zárójelt vissza helyettesítesz kapsz egy egyenletet amit ha megoldasz kapsz egy számot és egy változót(betűt) mai egyenlő egy mással.

2010. nov. 7. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is ez a tankönyvem van, és szerintem érthetően elmagyarázza.
2010. nov. 7. 12:42
 5/8 A kérdező kommentje:

Első kettőnek köszönöm!

Harmadik? Esetleg tudsz abban segíteni, hogy hányadik oldal?

Köszönöm mindenkinek! :-)

2010. nov. 7. 16:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Kicsit félremagyaráztan...:S


Amit tudok: (c-4)(c-3), ezt ki tudom számolni, hogy c^2-7c+12 lesz :-)


Amit nem tudok: c^2-7c+12, hogy ebből hogyan csináljak (c-4)(c-3)-at... :S


Remélem sikerült érthetőbben leírni a problémámat, a lényeg, hogy csak az "egyik oldalról tudom megoldani"...

2010. nov. 7. 16:34
 7/8 anonim válasza:

Nah figyelj:)

úgy kell hogy ugye a c^2-7c+12 egy másodfokú egyenlet, megoldóképlettel kiszámolod a c-t(ez remélem megy,azt a képletet tudni kell) és akkor kijön két eredmény a c-re: c1=4 és c2=3. Aztán van egy olyan képlet, hogy (x-x1)(x-x2), ebben az esetben (c-c1)(c-c2), aztán behelyettitesz a c1 és c2 helyére: (c-4)(c-3).

enniy, remélem érthető volt:)

2010. nov. 7. 20:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, és köszönöm!
2010. nov. 8. 17:19