Feladat:Egy egyenes körkúp felszíne 20m2 az alkotók az alaplappal 35°-os szöget zárnak be, mekkora a kúp térfogata?

2011. dec. 1. 20:36
 1/1 BKRS ***** válasza:

alapkor sugara: r

magassaga: m

alkotoja: a

r^2 * Pi + a*r*Pi = 20

r/a=cos(35)


a=r/cos(35)

r^2*Pi + r^2*Pi/cos(35) = 20

r=1.69321

a=2.06702774

m=1.18559841

V=r^2 * Pi * m /3 = 1.69321^2 * Pi *1.18559841/3 = 3.55949081 m2

2011. dec. 1. 20:48