Egy osztályban a matematika érdemjegyei a következők voltak: Jeles: 4 tanuló, négyes 5 tanuló, hármas: 10 tanuló, kettes 7 tanuló, elégtelen pedig 3 tanuló dolgozata volt. Hányan irtak dolgozatot az osztályban?
Figyelt kérdés
előző feladathoz még ez való:
Hányan irtak dolgozatot az osztályban? Számítsd ki az osztályzatok átlagját! A tanulók hány százaléka ért el legalább közepes eredményt?
1. Egy gépet 15%-os engedménnyel árultak, így 7560 e-val kevesebbet kellet fizetni érte.
1.hány euró volt a gép eredeti ára?
2.Mennyibe került árcsökkentés után?
Ezután ujjab 10 %-os engedményt adtak a már csökkentett árból.
(3)Mennybe került ekkor a gép?
2. Két különböző színű szabványos kockával dobtunk. A következő kérdésedre indokold meg a válaszod
(1). Hány különböző kimenetele lehet a dobásoknak?
(2)Hány olyan dobás lehet, amelyben mindkét kockán páratlan szám van felül?
(3)Mi az esélye annak ,hogy a dobott számok szorzata páros?
2011. nov. 26. 12:03
11/13 A kérdező kommentje:
a második feladat? még az kéne előre köszi aki megcsinálja
2011. nov. 27. 13:11
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!