Egy téglatest összes élhosszainak összege400cm felszíne 3600cm2 mekkora a köréírható gömb térfogata
2011. nov. 24. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel minden élből 4 van, a+b+c=100

Minden fajta oldalból 2 van: ab+bc+ac=1800

A köré írható gömb átmérője D^2=a^2+b^2+c^2

Az első egyenlet mindkét oldalát ( 3 tag!! ) négyzetre emelem.

Innen már megy?

2011. nov. 24. 13:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké.. és a négyzete emelés után mitcsináljak???
2011. nov. 24. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendezed:

a^2+b^2+c^2=6400

D=80, R=40, és kiszámolod a gömb térfogatát.

2011. nov. 24. 13:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha az első egyenletet négyzetre emelem, akkor nem 6400 hanem 10000 jön ki. 100*100
2011. nov. 24. 17:05
 5/5 A kérdező kommentje:
vagy ha a 2. egyenletből elosztjuk az elsőt akkor ugye a+b+c=18 marad ...
2011. nov. 24. 17:18