Matek feladatok! Segítene valaki?


1: Az a és b valós számokról tudjuk, hogy a2(a a négyzeten)-b2(b a négyzeten) osztva a-b=20. Mekkora a+b értéke?


2: Egy négytagú társaság e-mail kapcsolatban van egymással. Bármelyikük 1-1 társának legfeljebb 1 levelet ír hetente. Válassza ki a felsorolt lehetőségek közül, hogy maximum hány levelet írhatott összesen egymásnak a társaság 4 tagja 1 hét alatt. Válaszát indokolja!

a) 4*4=16

b) 4*3=12

c) 4*3 osztva 2=6


Az oké, hogy a b a helyes megfejtés, de ide mit irhatok indoklásként? Írjam, hogy azért ez mert saját magának nem ír senki e-mailt? Vagy mit? Szerintem nem szavakkal kellene válaszolni, vagy de??


3: Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a P0 (3;-5) ponton és párhuzamos a 4x+5y=0 egyenessel!

Na ezzel aztán nem sok mindent tudok kezdeni.. :$


2011. nov. 22. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
13%

1) a2+b2=(a+b)(a-b) innentől tied a pálya


2) n*(n-1), mert a levélírás nem kölcsönös és magunknak nem írunk


3) y = -4/5 x

Ábrázold ezt a függvényt, és a P0 pontot is. Ez után olvasd le, mennyivel kellett fel/lecsúsztatni.

2011. nov. 22. 19:19