"=a másodikon
""=a negyediken
hogyan alakítjuk szorzattá?
(x+y)"-9y"z""=
hogyan bontjuk tényezőkre?
a"+ab+ac+bc=
x"+5x+6=
Ha akár egyet is megtudsz csinálni az már egy hatalmas segítség lenne, mert sajna én nem értem:/
2011. okt. 18. 13:57
1/1 BKRS válasza:
Akkor a te jeloleseiddel:
(x+y)" - 9y"z""= (x+y)" - (3yz" )" =
A"-B"=(A-B)(A+B) felhasznalasaval:
=(x+y-3yz")(x+y+3yz")
a" + ab + ac + bc = a(a+b) + c(a+b)= (a+c)(a+b)
x" + 5x + 6 =
olyan a,b szamokat keresunk, amire a+b=5, a*b=6. Pont jo lesz a 2 es a 3.
=(x+2)(x+3)