Matek házi. Algebrai feladatok. Segítene valaki?


"=a másodikon

""=a negyediken


hogyan alakítjuk szorzattá?

(x+y)"-9y"z""=


hogyan bontjuk tényezőkre?

a"+ab+ac+bc=

x"+5x+6=


Ha akár egyet is megtudsz csinálni az már egy hatalmas segítség lenne, mert sajna én nem értem:/


2011. okt. 18. 13:57
 1/1 BKRS ***** válasza:

Akkor a te jeloleseiddel:

(x+y)" - 9y"z""= (x+y)" - (3yz" )" =


A"-B"=(A-B)(A+B) felhasznalasaval:


=(x+y-3yz")(x+y+3yz")


a" + ab + ac + bc = a(a+b) + c(a+b)= (a+c)(a+b)


x" + 5x + 6 =

olyan a,b szamokat keresunk, amire a+b=5, a*b=6. Pont jo lesz a 2 es a 3.

=(x+2)(x+3)

2011. okt. 18. 15:02