[link]

ezeket valaki megtudja oldani? 3x számoltam, és mindig más jött ki!:S


2011. szept. 20. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Komolyan ez 8. osztály? Csak a zárójelekkel kell szórakozni, és ismerni kell a műveletek sorrendjét.


Amúgy senki nem fog ennyi feladatot megcsinálni helyetted. Esetleg válassz egyet, azt végigbeszéljük.

2011. szept. 20. 20:59
 2/3 BKRS ***** válasza:

Ha begepeled a feladatokat a Google-ba, pl az elso feladatot igy:

-(1 - 9 - (2 + 3 - (18 + 34) + 50)) - 15

(az osszes zarojel helyett normal zarojelet kell gepelni)

akkor kidobja az eredmenyt. Ebben az esetben ezt:

(-(1 - 9 - (2 + 3 - (18 + 34) + 50))) - 15 = -4

2011. szept. 20. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:

A megoldási menet az, hogy először azt számolod ki, amik nincsenek zárójelben, utána az jön, ami a gömbölyű zárójelben/zárójelekben van, azután következnek a szögletes zárójelben lévő dolgok és végül a kapcsos zárójelben ami van. Tehát:


20.


14 – {2*(1 – 15 + 7) – [13*3 + (– 3)*8 – 5*10] : [2 – (12 – 17)]} =


14 – {2*(–7) – [13*3 + (– 24) – 5*10] : [2 – (– 5)]} =


14 – {2*(–7) – [13*3 – 24 – 5*10] : [2 + 5]} =


14 – {2*(–7) – [39 – 24 – 50] : [+7]} =


14 – {2*(–7) – [–35] : [+7]} =


14 – {–14 – [–35] : [+7]} =


14 – {–14 – [–5]} =


14 – {–14 + 5} =


14 – {–9} = 14 + 9 = 25

2011. szept. 21. 02:19