Jók ezek a matek feladatok? (Matekgyenge vagyok)

[link]
2011. szept. 27. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Simán megbuktatnálak.
2011. szept. 27. 19:08
 2/17 A kérdező kommentje:
Inkább segítenél?
2011. szept. 27. 19:10
 3/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1.-vel. :D

Nézzük: Látom a minusz * plusz avagy fordítva nem nagyon megyeget.

Nézzük ezt a példát:

(6x+4y)(3x-y) = 6x*3x - 6x*y + 4y*3x - 4y*y =>18x^2 - 6xy + 12xy - 4y^2 =18x^2++xy-4y^2

Amúgy ez szabály meg kell sajnos tanulni!

2011. szept. 27. 19:17
 4/17 anonim ***** válasza:
18x^2+6xy-4y^2
2011. szept. 27. 19:18
 5/17 A kérdező kommentje:
^ ez a jel mit jelent? :s És köszi szépen, mostmár ezen a jelen kívül értem :)
2011. szept. 27. 19:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Javíts ki ha tévedek, de ez a jel nem négyzetet jelent?
2011. szept. 27. 19:28
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagyis hatványt* :)
2011. szept. 27. 19:28
 8/17 bongolo ***** válasza:
Igen, hatvány
2011. szept. 27. 19:38
 9/17 A kérdező kommentje:
(6x-8)(1-x)= 6x*1 – 6x*x – 8*1 – 8*x = 6x - 6x^2- 8 – 8x Így már helyes?
2011. okt. 1. 12:14
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha egy tényezővel egy több tagot tartalmazó zárójelet kell megszoroznunk, akkor a tényezővel minden tagot külön szorzunk, figyelembe véve az előjelszabályt. Mi az az előjelszabály?
2011. okt. 1. 12:20
1 2