Deriválásos feladatok. Sürgős! Segítene valaki?


1. Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg:


x(t)=6.7m e-t/(3.3s)

Hány m/s a test sebessége a 7.5s időpontban?


2. Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg:


x(t)=1.8m e-t/(8.8s)

Hány m/s2 a test gyorsulása a 4.2s időpontban?


2011. nov. 1. 12:59
 1/3 Mugen ***** válasza:
Az előzőre már válaszoltam.
2011. nov. 1. 13:24
 2/3 BKRS ***** válasza:

Mit jeloltel e-vel es m-mel?

Ha az m az meter es az e hatvanyaban van ami utana kovetkezik, vagyis a kovetkezo alakban vannak az egyenleteid:

x(t) = 6,7 * e^(at)

Az elso feladatban a=-1/3,3

A masodikban a=-1/8,8

akkor a megoldas:

1) x'(t) =6,6a* e^(at) = 6,6 * (-1/3,3) * e^(-t/3,3) = -2*e(-t/3,3)

x'(7,5) = -2* e^(-7,5/3,3) = -0,206061607


2) x"(t)= (6,6a* e^(at))' = 6,6 * a^2 * e^(at) = 6,6 * (-1/8,8)^2 * e^(-t/8,8)

x"(4,2) = (6,6/77,4)*e^(-4,2/8,8)=0,0529085748

2011. nov. 1. 14:09
 3/3 A kérdező kommentje:
BKRS köszönöm az első jó de a második hibás köszi :)
2011. nov. 1. 20:28