1. Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg:
x(t)=6.7m e-t/(3.3s)
Hány m/s a test sebessége a 7.5s időpontban?
2. Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg:
x(t)=1.8m e-t/(8.8s)
Hány m/s2 a test gyorsulása a 4.2s időpontban?
2011. nov. 1. 00:39
1/3 Mugen válasza:
Az első feladatban nem kell semmit különöeset csinálnod csak behelyettesíted a t-be a 7,5-öt és kiszámolod. A másodikban pedig 2x le kell deriválnod x(t)-t és abba behelyettesíteni a 4,2-őt.
2/3 Mugen válasza:
bocs. Azt hittem az elsőnél a helyzetét kell nem a sebességet. Így ott is kell 1 x deriválnod.
3/3 BKRS válasza:
Mit jeloltel e-vel es m-mel?
Ha az m az meter es az e hatvanyaban van ami utana kovetkezik, vagyis a kovetkezo alakban vannak az egyenleteid:
x(t) = 6,7 * e^(at)
Az elso feladatban a=-1/3,3
A masodikban a=-1/8,8
akkor a megoldas:
1) x'(t) =6,6a* e^(at) = 6,6 * (-1/3,3) * e^(-t/3,3) = -2*e(-t/3,3)
x'(7,5) = -2* e^(-7,5/3,3) = -0,206061607
2) x"(t)= (6,6a* e^(at))' = 6,6 * a^2 * e^(at) = 6,6 * (-1/8,8)^2 * e^(-t/8,8)
x"(4,2) = (6,6/77,4)*e^(-4,2/8,8)=0,0529085748