Egy ember 24 óra alatt 20.000 L levegőt lélegez be.

Hány liter levegőt lélegez be 70 év alatt?


A fény terjedési sebessége 300.000 km/s, hány másodperc alatt teszi meg a Nap és a Föld közötti 9.6 millió km-es távolságot?


Ezt pedig nevezetes azonosságokkal kellene megoldani.

Fingom sincs hogy kezdjek hozzá?


2011. nov. 22. 18:37
 1/3 BKRS ***** válasza:

Legzes:

egy ev alatt kb 365*20'000L= 7300 m3

70 ev alatt: 70*7300L = 511'000 m3

2011. nov. 22. 18:43
 2/3 BKRS ***** válasza:

300'000km/s a 9'600'000 km-t

9'600'000/300'000 = 32 masodperc alatt tenne meg,

csakhogy a nap-fold tavolsag 150 millió kilométer,

ezert valojaban

150'000'000/300'000=500 masodpercre van szuksege ami kb 8 es fel perc

2011. nov. 22. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

9,600,000:300,000=32

32 mp. alatt.=) (szerintem)

2011. nov. 22. 18:47