Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek feladat. Valakinek ötlet?

Matek feladat. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

István az első nap csak igazat mond, a második nap csak hazudik, a harmadik nap megint csak igazat mond, és így tovább. Az alábbi öt állítás közül négyet ma mondott, melyiket nem mondhatta ma?

A) Barámtaim száma prímszám.

B) Három nálam idősebb barátom van.

C) 288 osztható 12-vel.

D) Mindig igazat mondok.

E) Ugyanannyi barátom van, mint amennyi lány.



Arra rájöttem, hogy C) igaz, és D) hamis, de az E)-t például nem is nagyon értem. Remélem valakinek van ötlete.


2009. dec. 16. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az E valószínűleg az, hogy ugyanannyi fiúbarátja van, mint lány.

Na most azt kéne eldönteni, hogy ma hazudott-e, vagy igazat mondott.

Ha ma igazat mondott, akkor a D a hazugság, node! Láthatod, hogy az A és E állítás nem fér meg együtt, hisz ha ugyanannyi fiú és lány barátja van, akkor páros számú barátja van, tehát ez a kettő üti egymást, nem lehet mindkettő igaz, így akkor ma hazudott.

Ha ma hazudott, akkor ami igaz, az a C, tehát azt nem mondhatta. A "B" szerintme mindkét esetben lényegtelen infó, lehet igaz is, hamis is, tökmindegy.

2009. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az előzőhöz: létezik páros prím is, a 2.

C igaz, D hamis, tehát a maradék három vagy mind igaz, vagy mind hamis.


Ha mind igaz, akkor A és E miatt (amit én is úgy értelmezek, hogy ugyanannyi fiú barátom van, mint lány) páros prím számú barátom van, azaz 2, de ez ellentmond B-nek.


Tehát A,B,C mind hazugság, ma hazudtam, és akkor az igaz állítást nem mondhattam ma:C-t

2009. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ha ma hazudott rész" az oké, de a "ha ma igazat mondott" részt még annyival ki kell egészíteni, hogy lehet össz 2 barátja is, így viszont B) hamis, és ezért hazudott ma.

Köszönöm a segítséget.

2009. dec. 16. 21:22
 4/12 A kérdező kommentje:

21:16, megelőztél :D

óra 14 körül kezdtem írni :)

2009. dec. 16. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

2. igazad van, ezt kifelejtettem, de a megoldás lényegében jó :)

2009. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vazz, a kérdés szövegében benne van a válasz: ha minden második nap hazudik, akkor nem mondhat mindig igazat, vagyis D.


Ti meg itt nekiálltok számolni...

2009. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző: Meg se értetted a feladatot, de nekiállsz kioktatni, vazz. Nem az volt a kérdés, hogy melyik állítás nem igaz, hanem hogy melyiket mondta tegnap.
2009. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondtam olyat, hogy az a kérdés? Szöveget értelmezni nem tudsz, de azért nekiállsz oltani.
2009. dec. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Véleményem szerint a feladat megoldása a "c" válasz

Indoklás:

- A C)-t csak igazmondó napon mondhatja

- A D)-t csak hazudós napon mondhatja,

ezért a megmaradó 3 állítás közül legalább egyről meg tudjuk állapítani hogy igaz lehet e vagy hamis kiderül milyen napja van. Mivel a maradék 3 válasz egy elsőfokú egyenlettel felírható mivel nem létezik 2-vel osztható 3-nál nagyobb prímszám ezért hazudós napja van így a C) válasz a kakukktojás

2009. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

57%-os szerencsétlenség

A feladatot már rég megoldották, ráadásul te még hülyeeséget is írsz. Menj vissza kapálni inkább.

2009. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!