Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek feladat. Valakinek ötlet?

Matek feladat. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

István az első nap csak igazat mond, a második nap csak hazudik, a harmadik nap megint csak igazat mond, és így tovább. Az alábbi öt állítás közül négyet ma mondott, melyiket nem mondhatta ma?

A) Barámtaim száma prímszám.

B) Három nálam idősebb barátom van.

C) 288 osztható 12-vel.

D) Mindig igazat mondok.

E) Ugyanannyi barátom van, mint amennyi lány.



Arra rájöttem, hogy C) igaz, és D) hamis, de az E)-t például nem is nagyon értem. Remélem valakinek van ötlete.


2009. dec. 16. 20:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mivel első ránézésre meg lehet oldani, ezért aztán baromi nehéz művelet volt. Mondjuk nem írtad le miért baromság emit írtam, érvek nélkül meg könnyű köpködni.
2009. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Mivel első ránézésre meg lehet oldani, ezért aztán baromi nehéz művelet volt. Mondjuk nem írtad le miért baromság emit írtam, érvek nélkül meg könnyű köpködni."


pl. azért mert alapból rossz megoldást mondtál, nem a D,hanem a C a jó megoldás. És azért jött ki neked rossz megoldás, mert a kérdést sem értelmezted. kb ezért

2009. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!