Nem házi feladat, e-mailben kaptam:


Három ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy

szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elmentek a szobába.

Kicsit később a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a

hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta

kitalálni, hogyan ossza el egyenlően az 5 dollárt a 3 férfi közt, így

mindegyiknek adott egyet, kettőt pedig megtartott. Eszerint a három férfi

9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által

megtartott 2-t, az összesen 29 dollár.


Hol van az egy dollár?


2011. nov. 18. 21:22
 1/3 BKRS ***** válasza:

Milyen 1 dollar?

A harom ferfi 30-3=27 dollart fizetett, ha ebbol KIVONUNK tovabbi 2 dollart, akkor megkapjuk a 25 dollart amihez kepest az extrat fizettek. Ehhez ezutan ha akarod visszadhatod az 5 dollart (3+2) es megkapod az eredeti 30-at.

2011. nov. 18. 21:30
 2/3 bongolo ***** válasza:

Volt már itt egy feladat, ami magyarítva lett, de ugyanez a lényege:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Ott a válaszomban leírtam ezt a dollárosat is...

2011. nov. 18. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A csalafintaság az, hogy keverik a fogalmakat.

25 = 3*10-3*1-2

A 3 embernek volt 30 dollárja. Ebből 10-1=9 dollárt fejenként odaadtak a recepciósnak, akinek így 27 dollárja lett, ebből 2-őt adott a hordárnak, mert csak 25-be került a szoba. A 3 embernek pedig megmaradt 1-1 dollárja.

2011. nov. 19. 10:08