27×2^x=8×3^x


Tudom,nem bonyolult és ezelőtt megoldottam egy hasonló egyenletet,de nagyon fáradt vagyok már.Viszont szeretném végre tudni,mit rontottam el.

Köszönöm!


2011. nov. 14. 22:08
 1/2 BKRS ***** válasza:

osszuk el mindket oldalt (27*8)-cal

2^(x-3) = 3^(x-3)

na ez csak akkor lehetseges, ha x-3=0

vagyis x=3

2011. nov. 14. 22:17
 2/2 A kérdező kommentje:

Najólvan...

Elsőre nekem is ez volt a megoldás,de az ellenőrzésnél nem stimmelt a két oldal.Azt rontottam el.

Azonban most,hogy nézem, neki sem kell állni számolni ahhoz,hogy eredményre jussunk.

Ha így nézem: 3^3×2^x=2^3×3^x


Akkor a hatványalapok mindkét oldalon a 2;3 és mindkét oldalon a másik alapon van az ismeretlen kitevő.

Köszönöm szépen:)

2011. nov. 14. 22:38