27×2^x=8×3^x
Tudom,nem bonyolult és ezelőtt megoldottam egy hasonló egyenletet,de nagyon fáradt vagyok már.Viszont szeretném végre tudni,mit rontottam el.
Köszönöm!
2011. nov. 14. 22:08
1/2 BKRS válasza:
osszuk el mindket oldalt (27*8)-cal
2^(x-3) = 3^(x-3)
na ez csak akkor lehetseges, ha x-3=0
vagyis x=3
2/2 A kérdező kommentje:
Najólvan...
Elsőre nekem is ez volt a megoldás,de az ellenőrzésnél nem stimmelt a két oldal.Azt rontottam el.
Azonban most,hogy nézem, neki sem kell állni számolni ahhoz,hogy eredményre jussunk.
Ha így nézem: 3^3×2^x=2^3×3^x
Akkor a hatványalapok mindkét oldalon a 2;3 és mindkét oldalon a másik alapon van az ismeretlen kitevő.
Köszönöm szépen:)
2011. nov. 14. 22:38