Ennek mi a megoldása? MATEK


0.9998^n=ln 0,89

n-t kell kifejezni

nagyon hülye vok matekból

előre is köszi a válaszolónak!


2011. nov. 9. 19:24
 1/4 bongolo ***** válasza:

ln 0,89 negatív, mivel 0,89 kisebb 1-nél.

0,9998 semelyik hatványa sem lesz negatív, tehát nincs megoldás a valós számok körében.


Lehet, hogy a komplex számokat tanuljátok? Hányadikos vagy?

2011. nov. 9. 20:35
 2/4 bongolo ***** válasza:

Nem lehet esetleg, hogy ln nélkül csak ez a feladat?

0,9998^n=0,89

2011. nov. 9. 20:38
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen asszem ln nélkül kell csak...

0.89-nek kellene az n-edik gyökét kiszámolni

2011. nov. 9. 21:14
 4/4 bongolo ***** válasza:

0.9998^n = 0,89


Ezt úgy kell kiszámolni, hogy mindkét oldalnak veszed a logaritmusát:


log 0.9998^n = log 0,89

Mivel hatvány logaritmusa azonos a kitevőször az alap logaritmusával:


n·log 0.9998 = log 0,89

n = log 0,89 / log 0.9998


Ezt számológéppel számold ki. Tetszőleges alapú logaritmust használhatsz, ami éppen van a gépeden, most ebben a feladatban ugyanis nem használtuk ki, hogy mi a logaritmus alapja.


Ellenőrzésképpen: 500 és 600 közötti szám jön ki majd.

2011. nov. 10. 02:03