Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki átnézné ezeket a...

Valaki átnézné ezeket a matekfeladatokat?

Figyelt kérdés

Itt az első 2 feladat:

[link]

Az elsőre nekem ez jött ki:

2^4*a^(-6)*c^(-3)*3^(-2)*b^12

A másodikra:

a^10*b^29

Illetve van két feladat, amit nem tudok:

3. (2^8+4^4)*5^9=

4. (45^3*56^4*30^5)/(21^4*144^2*100^4)=

Jó lenne, ha valaki elmagyarázná, mert nem nagyon megy nekem...

Köszi


2011. okt. 8. 00:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
2011. okt. 9. 11:23
 12/15 A kérdező kommentje:
hatványt nem kellene felbontani, mert az azonosságokat tanuljuk és ezt is úgy kéne megcsinálni
2011. okt. 9. 11:26
 13/15 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Ott : jel van és az osztás jel itt mindenki szorzást hitt oda, 1000 bocs, ha jól emlékszem általános suli 2. oszályába láttam : jelet osztásjelnek, már el is felejtettem, agyaltam rajta ahogy belinkelted ezt a képet hogy mi az a :, beugrott ...

Osztás jelnek / jelet szoktak használni a számológépemen is úgy van.

Tényleg bocs, a számolásod meg hibátlan. :)

2011. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Itt a számításod jó, így kell csinálni:


[link]


Amit itt számoltam, ott a második pontot nem vettem észre (csak a felsőt) a Te feladványodban és ezért szorzásnak vettem osztás helyett (és ezt is írtam) és ennek megfelelően számoltam ki:


[link]

2011. okt. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Amit itt számoltam, ott a második pontot nem vettem észre (csak a felsőt) a Te feladványodban és ezért szorzásnak vettem osztás helyett (és ezt is írtam) és ennek megfelelően számoltam ki:

[link] "

Erre ez vonatkozik, ha nem figyelted hogy írtam:

"Majdnem hibátlanul számoltál a végén a 368644-et elszámoltad sajnos,de kár érte, (a */ az "érdekes" művelet, elgépelted) ránézésre sem jó, ha 331776 számot 1-nél nagyobb számmal osztasz az soha nem lehet nagyobb nála [link] Ezt leszámítva jó a számítás. A b a 0.-ont nem kell kiírni mert az 1 és 1-el való szorzás nem változtat, de ha kiírod az nem hiba.

Mivel könnyű elszámolni és hibalehetőség a 36864 hatvány alakba is maradhatott volna, ha ezt a számot nem számolod ki és én lennék a tanár menne a pipa, szerintem a tanár nem követeli meg, hogy ezt kiszámold."

2011. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!