Valaki átnézné ezeket a matekfeladatokat?


Itt az első 2 feladat:

[link]

Az elsőre nekem ez jött ki:

2^4*a^(-6)*c^(-3)*3^(-2)*b^12

A másodikra:

a^10*b^29

Illetve van két feladat, amit nem tudok:

3. (2^8+4^4)*5^9=

4. (45^3*56^4*30^5)/(21^4*144^2*100^4)=

Jó lenne, ha valaki elmagyarázná, mert nem nagyon megy nekem...

Köszi


2011. okt. 8. 00:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

4³*a⁻²*b⁰*c⁵/(2⁻¹*a²*b⁻³*c)² * 6⁴*a⁻³*b⁻¹*c²/(3⁻²*a³*b⁻⁵*c⁴)⁻¹ =


= 4*4*4*a⁻²⁻³*1*b⁻¹*c⁵⁺²/[(2⁻¹ˣ²*a²ˣ²*b⁻³ˣ²*c¹ˣ²) * (3⁻²ˣ⁻¹*a³ˣ⁻¹*b⁻⁵ˣ⁻¹*c⁴ˣ⁻¹)] =


= 64*a⁻⁵*b⁻¹*c⁷/[2⁻²*a⁴*b⁻⁶*c² * 3²*a⁻³*b⁵*c⁻⁴] =


= 64*a⁻⁵*b⁻¹*c⁷/[2⁻²*3²*a⁴⁻³*b⁻⁶⁺⁵*c²⁻⁴] =


= 64*a⁻⁵*b⁻¹*c⁷/[2⁻²*3²*a¹*b⁻¹*c⁻²] =


= 64*a⁻⁵*b⁻¹*c⁷ * 2²*3⁻²*a⁻¹*b¹*c² =


= 64*4*3⁻²*a⁻⁵⁻¹*b⁻¹⁺¹*c⁷⁺² =


= 256*3⁻²*a⁻⁶*b⁰*c⁹ = 256*/3²*a⁻⁶*b⁰*c⁹ = 256*/9*a⁻⁶*b⁰*c⁹


Így számolunk:


c⁵ * c² = (c*c*c*c*c) * (c*c) = c*c*c*c*c*c*c = c⁵⁺² = c⁷


a⁴ * a⁻³ = a*a*a*a/(a*a*a) = a¹ = a⁴⁻³ = a


(2⁻¹*a²*b⁻³*c)² = (2⁻¹*a²*b⁻³*c¹)² = 2⁻¹ˣ² * a²ˣ² * b⁻³ˣ² * c¹ˣ² = 2⁻² * a⁴ * b⁻⁶ * c²


(3⁻²*a³*b⁻⁵*c⁴)⁻¹ = 3⁻²ˣ⁻¹ * a³ˣ⁻¹ * b⁻⁵ˣ⁻¹ * c⁴ˣ⁻¹ = 3² * a⁻³ * b⁵ * c⁻⁴


Ami a nevezőben van, az fordított előjelű indexel (hatvánnyal) kerül a számlálóban, tehát pl. a 2⁻² a nevezőből a számlálóban már mint 2² fog szerepelni, a nevezőből a 3² a számlálóban már 3⁻² lesz, az a¹ a nevezőből átkerül a számlálóba mint a⁻¹, a b⁻¹ a nevezőből a számlálóban mint b¹ kerül, a c⁻² a nevezőből a számlálóban már mint c² lesz.

2011. okt. 8. 05:40
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Itt megint hülyeségeket írt ki a gép. Itt nézd meg:


[link]

2011. okt. 8. 05:47
 3/15 A kérdező kommentje:

"Ami a nevezőben van, az fordított előjelű indexel (hatvánnyal) kerül a számlálóban, tehát pl. a 2⁻² a nevezőből a számlálóban már mint 2² fog szerepelni, a nevezőből a 3² a számlálóban már 3⁻² lesz, az a¹ a nevezőből átkerül a számlálóba mint a⁻¹, a b⁻¹ a nevezőből a számlálóban mint b¹ kerül, a c⁻² a nevezőből a számlálóban már mint c² lesz."

Ez azt jelenti, hogy ebből ez lesz?:

[link]

2011. okt. 8. 09:53
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Igen, pontosan úgy, ahogy írtad.
2011. okt. 8. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Te jó ég mi megy itt? Ekkora ostobaságot.

09:53

Nem jó, de nagyon nem. A többi számítás is tele van hibával, ha matek tanár lennék és ez lenne a dolgozat áthúznám az egészet és akkora 1-est írnék rá hogy kilógna a papírról.

Nem szeretek mást sértegetni, de ez nagyon mellbe vágott.

Nem dicsekvésből írom, de én leérettségiztem már és egyetemen tanulom a matematikát, vagyis arra célzok hogy a kisujjamból kirázom az ilyen feladatokat. Az dicséretes dolog hogy vette a válaszoló az erőfeszítést és próbált segíteni, de úgy látom hogy nem ért hozzá.


Ha van egy törtem aminek a számlálójában és nevezőjében 1 1 polinom vagy szám van és a nevezőben lévő kifejezés -1. hatványon van akkor a kifejezés értéke számláló szor nevező lesz: [link]


Nem jó egyik megoldás sem. Ha kérdésed van kérdezz!

Kiszámolnám külön külön a 2 törtet aztán a szorzatukat.

2011. okt. 8. 15:34
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ha elküldöm privátban, hogy hogyan jött ki az eredmény(lépésenként), akkor meg tudnád mondani, hogy mi a hiba a számolásomban? Nagyon megköszönném. Nemsokára dolgozat :S

2011. okt. 8. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:34:


Lehet, hogy te elnezted valahol, de szerintem is helyes az elso hozzaszolo szamolasa, es ez is amit a kerdezo linkelt: [link]


Megneztem a te kepedet is, ott is igaz amit irsz, igy hat nem ertem, mi nem tetszett az elso hozzaszolasban es a kerdeo altal feltett kepben.

Minden szamolas es a kepek is helyesek.

2011. okt. 8. 22:03
 8/15 anonim ***** válasza:

"meg tudnád mondani, hogy mi a hiba a számolásomban?"

09:53-es számolásodba nincs hiba nem láttam 2 mínusz jelet, rá kellett volna kattintanom a képre hogy nagyobb legyen és jobban lássam, sorry.

Korábbi válaszomnál igazából nem csináltam meg a feladatot, nem tudtam hogy mi a megoldás, de azt láttam hogy az biztos nem, a másik válaszoló eltolta a számolást, túlzás volt részemről hogy nem ért hozzá, de akkor is elszámolta.

Megoldottam a feladatot 2 különböző módon is és mind a 2 végeredménye megegyezik.

Küldöm a feladat megoldását privátba mert úgy kérted.

2011. okt. 9. 00:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Kijavítottam a megoldást. A hiba annyi volt, hogy kimaradt a 6⁴ a további számításokból. Ez elkerülte a figyelmemet:


[link]

2011. okt. 9. 09:14
 10/15 anonim ***** válasza:

Majdnem hibátlanul számoltál a végén a 368644-et elszámoltad sajnos,de kár érte, (a */ az "érdekes" művelet, elgépelted) ránézésre sem jó, ha 331776 számot 1-nél nagyobb számmal osztasz az soha nem lehet nagyobb nála [link] Ezt leszámítva jó a számítás. A b a 0.-ont nem kell kiírni mert az 1 és 1-el való szorzás nem változtat, de ha kiírod az nem hiba.

Mivel könnyű elszámolni és hibalehetőség a 36864 hatvány alakba is maradhatott volna, ha ezt a számot nem számolod ki és én lennék a tanár menne a pipa, szerintem a tanár nem követeli meg, hogy ezt kiszámold.

2011. okt. 9. 11:02
1 2