Ez a levezetés hogyan jön ki?


[link]


Valami olyasmi rémlik, mintha a parciális derivált lenne. De ahogy én alkalmaznám a parciális deriválás szabályait teljesen más jönne ki. Valaki el tudná magyarázni? Pl.: a levezetésnél mi az a -2? A zárójelben lévő értékek hogyan jönnek ki? Köszönöm a választ.


2011. okt. 7. 13:00
1 2
 11/11 bongolo ***** válasza:
100%

Nem igazán jó.


f = a·e^(bx)

∂f/∂a = e^(bx)

∂f/∂b = a·e^(bx)·x


R = Σ(yᵢ - a·e^(bxᵢ))²

∂R/∂a = -2( Σyᵢ·e^(bxᵢ) - aΣe^(2bxᵢ) )

∂R/∂b = -2( aΣyᵢxᵢe^(bxᵢ) - a²Σxᵢe^(2bxᵢ) )

2011. okt. 7. 21:46
1 2