Valami olyasmi rémlik, mintha a parciális derivált lenne. De ahogy én alkalmaznám a parciális deriválás szabályait teljesen más jönne ki. Valaki el tudná magyarázni? Pl.: a levezetésnél mi az a -2? A zárójelben lévő értékek hogyan jönnek ki? Köszönöm a választ.
2011. okt. 7. 13:00
11/11 bongolo válasza:
Nem igazán jó.
f = a·e^(bx)
∂f/∂a = e^(bx)
∂f/∂b = a·e^(bx)·x
R = Σ(yᵢ - a·e^(bxᵢ))²
∂R/∂a = -2( Σyᵢ·e^(bxᵢ) - aΣe^(2bxᵢ) )
∂R/∂b = -2( aΣyᵢxᵢe^(bxᵢ) - a²Σxᵢe^(2bxᵢ) )