Hogyan jött ez a levezetés?


x^lgx=10^4 (itt mindkét oldalt logaritmizáljuk)

lg(x^lgx)=lg4 (és itt jön az amit nem értek)

lgx*lgx=(lg^2)x=4

lgx=plusz-mínusz kettő

ha valaki érti ezt,eltudná magyarázni


2011. szept. 4. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

lg(x^lgx) alap logaritmusa (lgx) szorozva a kitevővel (lgx)

Ez leírható úgy is, hogy (lgx)^2 , vagy úgy is, hogy az lg fölött van kiírva a négyzetjel. Ha az előző alakot nézed, akkor jobban érthető, hogy valaminek a négyzete 4, tehát a valami +2 vagy -2.

Így már érthető?

Folytatni tudod?

2011. szept. 4. 18:09
 2/6 A kérdező kommentje:
x^lgx kifejezés előtt álló logaritmust visszük a kitevőbe a n*lgx=lg(x^n) azonosság alapján?mert akkor a kifejezés előtt már nem lesz logaritmus,és úgy azért nem értem,mert akkor nem jó hogy csak az egyik oldalon van logaritmus.bocsi ha értetlenkedek.
2011. szept. 4. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értetted meg az első soromat!

Hatvány logaritmusa lg(a^b) egyenlő az alap logaritmusa (lg a) szorozva a kitevővel ( b ). lg(a^b)=b*lga

Itt az alap x, logaritmusa lgx, szorozva a kitevővel (véletlenül szintén lgx ), így lesz lgx * lgx = (lgx)^2

2011. szept. 4. 19:26
 4/6 A kérdező kommentje:
ahha,értem.most már minden világos.Nagyon szépen köszönöm a segítségedet:),a magyarázatoddal még az én nehéz felfogásommal is sikerült megérteni:D
2011. szept. 4. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor jöhet a második feladat?

Én kész vagyok vele!

2011. szept. 4. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs!!

Nem Neked volt második feladatod!

Összekevertem két kérdezőt.

2011. szept. 4. 19:47