2(n+1)-3
(n+1)+5
1-2(n+1)
(n+1)+1
Mindig belezavarodok, hogy most akkor szorozni kell-e,vagy sem, mit kell összevonni, stb.
köszönöm előre is!
2011. okt. 3. 17:54
1/6 anonim válasza:
Zárójelfelbontás (2n+2)-3
n+1+5 ennél így nem szokás kirakni a járójelet, mert az összeadás kivonás alacsonyfokú
1-2n+2
és szintén úgy
2/6 anonim válasza:
2n+2-3=2n-1
n+1+5=n+6
1-2n-2=-1-2n
n+1+1=n+2
3/6 BKRS válasza:
Eloszor a szorzas jon utana az osszeadas.
2(n+1)-3 = 2n+2-3 = 2n-1
(n+1)+5 = n+1+5 = n+6
1-2(n+1) = 1-2n-2 = -2n-1
(n+1)+1 = n+1+1 = n+2
Egy kicsit osszetettebb pelda:
3(n+1) -2(n+2) = 3n+3 -2n -4 = n -1
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. okt. 3. 18:30
5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinél most -2n-1 vagy -1n-1?
2011. okt. 3. 18:32
6/6 A kérdező kommentje:
*-1n-2
2011. okt. 3. 18:32