Ezeket pontosan hogy kell kiszámolni? Sorozatoknál.


2(n+1)-3

(n+1)+5

1-2(n+1)

(n+1)+1


Mindig belezavarodok, hogy most akkor szorozni kell-e,vagy sem, mit kell összevonni, stb.

köszönöm előre is!


2011. okt. 3. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Zárójelfelbontás (2n+2)-3

n+1+5 ennél így nem szokás kirakni a járójelet, mert az összeadás kivonás alacsonyfokú

1-2n+2

és szintén úgy

2011. okt. 3. 17:58
 2/6 anonim válasza:

2n+2-3=2n-1

n+1+5=n+6

1-2n-2=-1-2n

n+1+1=n+2

2011. okt. 3. 18:21
 3/6 BKRS ***** válasza:

Eloszor a szorzas jon utana az osszeadas.


2(n+1)-3 = 2n+2-3 = 2n-1

(n+1)+5 = n+1+5 = n+6

1-2(n+1) = 1-2n-2 = -2n-1

(n+1)+1 = n+1+1 = n+2


Egy kicsit osszetettebb pelda:

3(n+1) -2(n+2) = 3n+3 -2n -4 = n -1

2011. okt. 3. 18:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. okt. 3. 18:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinél most -2n-1 vagy -1n-1?
2011. okt. 3. 18:32
 6/6 A kérdező kommentje:
*-1n-2
2011. okt. 3. 18:32