Elmagyaraznatok a derivalast hogyan kell?


Az a kerdesem, hogy a derivalast maskepp tudom viszont a szorzat derivaltja hogy van? Peldaul ezt hogyan kell derivalni?(kerlek reszletesen)

f(x)=3x^2*(5x+2) s hanem altalanosan is leirhatjatok a szorzat derivaltjat.


2011. okt. 2. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

[f(x)*g(x)]'=f'(x)*g(x)+f(x)*g'(x)

magyarul: a szorzat elso reszet derivalod le* a mmasodik resz rendesen+ a szorzat masodik reszenek derivaltja*az elso resz

tehat a te peldadnal: (3x^2)'*(5x+2)+3x^2*(5x+2)'=6x(5x+2)+3x^2*5 a vegeredmeny

Jo tudni, ha mondjuk 3 szorzatod van, pl (f*g*h)'=f'gh+fg'h+fgh'

2011. okt. 2. 22:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2011. okt. 3. 18:03