x^2y=16+6x^y
x^2y+5=y×x^y+5y^2
_________________
2010. nov. 9. 15:56
1/3 anonim válasza:
ha elmondod mit jelen ez a jel ^ akkor elmagyarázom, mert most tanultuk.
2/3 A kérdező kommentje:
x^2y = x a két ipszilonadikon
2010. nov. 9. 18:36
3/3 anonim válasza:
x^y = a
helyettesítéssel az egyenletek
a² = 16 + 6a
a² + 5 = ay + 5y²
ill.
0 = a² - 6a - 16
0 = 5y² + ay - a² - 5
Az elsőt megoldva
a1 = 8
a2 = -2
A jó gyök
a = 8
Ezt a másodikba behelyettesítve
0 = 5y² + 8y - 69
Ennek gyökei
y1 = 3
y2 = -4,6
A jó gyök
y = 3
=====
Mivel
x^y = a
x^3 = 8
x = 2
=====