Matek házi, egyenletrendszerekből. Holnapra kell! Megoldanátok és elmagyaráznátok, miért így kell csinálni?


x^2y=16+6x^y

x^2y+5=y×x^y+5y^2

_________________


2010. nov. 9. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
ha elmondod mit jelen ez a jel ^ akkor elmagyarázom, mert most tanultuk.
2010. nov. 9. 16:50
 2/3 A kérdező kommentje:
x^2y = x a két ipszilonadikon
2010. nov. 9. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:

x^y = a

helyettesítéssel az egyenletek

a² = 16 + 6a

a² + 5 = ay + 5y²

ill.

0 = a² - 6a - 16

0 = 5y² + ay - a² - 5


Az elsőt megoldva

a1 = 8

a2 = -2

A jó gyök

a = 8


Ezt a másodikba behelyettesítve

0 = 5y² + 8y - 69

Ennek gyökei

y1 = 3

y2 = -4,6

A jó gyök

y = 3

=====


Mivel

x^y = a

x^3 = 8

x = 2

=====

2010. nov. 10. 00:12