Matek feladatok, segitenétek? (lent)


mennyi 2000-nek a 75%-a?

2x+5=7(oldjuk meg)

egy derékszögü háromszög befogói 16 cm és 12cm,mennyi a területe?

egy négyzet oldala 10 cm.Mennyi az átlója?

3/4 +7/10 ×5/10(oldjuk meg)


2011. szept. 28. 15:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy.Végre egy kedves,okos és segitőkész ember a gyk-n.Köszönöm:)
2011. szept. 28. 20:21
 12/13 anonim ***** válasza:

f(x)=x-2


„Számítsátok ki a függvény grafikus képének és a koordináta tengelyek által alkotott háromszög területét.“


Mit jelent ez?


Kapunk majd egy derékszögű háromszöget (azért derékszögű mert a koordináta tengelyek merőlegesek egymásra), amelynek a befogóit a koordináta tengely azon részei fogják alkotni, melyek a „0“-tól a függvény által metszett pontig fognak terjedni. Hol fogja a függvény a koordináta tengelyeket metszeni? Az „y“ tengelyt ott, ahol az x=0, az „x“ tengelyt meg ott, ahol y=0. Melyek ezek a pontok?


Az „y“ tengelyt metsző pont: x=0, f(x) = 0 – 2 = –2


Az „x“ tengelyt metsző pont: y=0, f(x) = 0 = x – 2, ebből:


0 = x – 2 /+2


2 = x


Kapunk tehát egy derékszögű háromszöget, aminek az alsó (vízszintes) befogója 2 egységnyi hosszú, a függőlegesen lefelé irányuló befogója meg megint csak 2 egységnyi hosszú (0,-2). A háromszög átfogója a függvény grafikus képének az a része, ami a:


0,-2 és a 2, 0 koordináták közé esik


Mekkora a háromszög területe?


Itt ugyanaz érvényes mint az előző háromszöges példa esetén, vagyis:


T = 2*2/2 = 2 egység² (két négyzetegységnyi)


Amúgy próbáld meg lerajzolni, akkor jobban megérted.

2011. szept. 28. 20:39
 13/13 anonim ***** válasza:

[link]


Idézek belőle:


A derékszögű koordináta-rendszerben egy pont helyzetét két koordináta rendezett párja határozza meg, ezekből az első az abszcissza. Az abszcisszát más szóval "x" koordinátának is nevezik. Az abszcissza tengely a koordináta-rendszerben az "x" tengely.


Az előző esetből látjuk, hogy egy egyenlő szárú derékszögű háromszögünk van, mert mindkét befogója 2 egységnyi hosszú. Az ilyen háromszögek belső szögei 90°,45° és megint 45°.

A 90° szöget a koordináta párok zárják be egymással (az „x“ és az „y“ tengely), amik alkotják a befogókat. A 45° szöget meg az átfogó (a függvény grafikus képe) az „x“ tengellyel, vagyis az abszcisszával. Vagyis a kérdés az, hogy mennyi a sin45°?


sin45° = sin(π/4) = √2/2 = 1/√2 ≈ 0,707 (≈ megközelítőleg egyenlő)

2011. szept. 28. 20:58
1 2